EN

Zabezpečenie nebezpečných látok a únikov

Zabezpečenie nebezpečných látok

Bezpečnostné kabinety

Jednou z najčastejších príčin požiarov v priemysle je nesprávne skladovanie a narábanie s horľavými látkami. Bezpečnostné protipožiarne kabinety pomáhajú znížiť riziko požiaru a chrániť majetok a zamestnancov skrz bezpečné skladovanie horľavín, chemikálií a žieravín.

Vďaka uloženiu chemikálií v uzamykateľných bezpečnostných kabinetoch dokážete vymedziť osoby poverené pre prácu s danými chemikáliami a tým pádom aj nebezpečenstvo neodbornej manipulácie s nimi.

 

 

Viac o bezpečnostných kabinetoch
bezpecnostne kabinety

Zabezpečenie nebezpečných látok

Záchytné systémy

Spoločne s bezpečnostnými skriňami sú záchytné systémy prvou bariérou pri úniku nebezpečných látok. Záchytné vane vyrobené z ocele sú ideálne do prevádzok kde sa pracuje s olejmi alebo inými uhlíkatými kvapalinami. Vane z tvrdených polyetylénov zas vynikajúco zadržia kyseliny, zásady a iné chemické látky.

Viac o záchytných systémoch
zachytna vana

Odstránenie únikov nebezpečných látok

Havarijné súpravy

Havarijné súpravy sú ideálnym riešením pre efektívne vyčistenie a odstránenie únikov nebezpečných látok.  Súprava obsahuje všetky potrebné sorpčné komponenty pre Vašu prevádzku. V ponuke sú rôzne veľkosti od súprav pre malé úniky až po veľké 120 litrové súpravy . Obal je vždy farebne označený pre rýchlu identifikáciu použitia podľa typu úniku (chémia, olej, univerzálne). Dostupné v 30 a 50 litrových baleniach alebo v 200 litrovom kontajneri.

 

 

Viac o havarijných súpravách
spill kit

Odstránenie únikov nebezpečných látok

Sorbenty

Dodatočne je možné zaobstarať  samostatne aj sorpčné materiály pre únik olejov, chemikálií alebo s univerzálnym použitím.

  • sorpčné hady
  • sorpčné rohože
  • sorpčné rolky

 

Viac o sorbentoch
sorbenty

Potrebujete zabezpečiť nebezpečné látky v prevádzke?

Ozvite sa mi a rád Vám poradím.

+421910 463 685 aledo@aledo.sk
martin-sevcik-org

Ing. Martin Ševčík

Konateľ